BANYOLAR, GÜNÜN STRESİNDEN UZAKLAŞTIĞIMIZ EN KEYİFLİ ALANLARDAN BİRİ…

Hem hijyen hem de bakım alanı olarak kullandığımız banyolarda estetiğin konforla taçlandırılması büyük bir önem taşıyor. Islak hacimlerde işlevsel ve şık dokunuşlar yapmak, banyoların dekorasyon çerçevesine etkileyici bir boyut kazandırıyor. Özgün tasarımlara sıra dışı dokunuşlar eşlik etse harika olmaz mı? Alışılmış kalıplardan uzak, kreatif ve ilham verici yaklaşımlar yenilikçi bir tasarım anlayışı ile buluşsa?

GÜNÜMÜZ MALZEME ÇEŞİTLİLİĞİ SAYESİNDE TÜM BUNLAR ÇOK DAHA KOLAY!

Dekorasyon fikirleri konusunda düşüncelere daldınız. Banyonuzun atmosferini değiştirmek istiyorsunuz. Öyleyse ilk etapta modern, klasik, art deco, loft vb. tarzlardan hangisini uygulayacağınıza karar verebilirsiniz. Özgün tasarımlar yeni ve hayranlık uyandırıcı bir banyo tasarımı oluşturmayı mümkün kılabilir.

NASIL MI?

Country tarzına sahip tasarımlarda pastel tonlara çiçekli desenler eşlik ediyor. Modern banyo tasarımlarında ise doğal malzemeler ve geometrik desenler sade renkler ile buluşuyor. Diyelim ki banyo tasarımında klasik tasarım tarzına karar verdiniz… Öyleyse sizi altın renkleri ve varak dokuları içeren avangart çizgilerin mobilyaların tercih edildiği kullanıldığı gösterişli bir dekorasyon stili karşılıyor.

Geçmişte banyo tasarımlarında genellikle küçük ebatlı karo ve fayanslar kullanılırdı. Birbirinin devamı olan seçimler ile ıslak hacimlerde tamamlayıcı bir yaklaşıma yer verilirdi. Günümüz trendlerinde ise pek çok malzeme aynı ortamda buluşuyor. Doğru oranda ve ideal noktalarda kullanılan ürünler sayesinde ıslak hacimlerde mükemmel sonuçlar ortaya çıkıyor. Elbette bunda renklerin de payı büyük!

İç Mimar Dilek Karaman, DK İç Mimarlık olarak ıslak hacim tasarım trendlerini yakından takip ediyoruz. Modern çağın göz alıcı rotasından ilerleyerek, tasarımlarımızda yepyeni ürünlere yer veriyoruz. Yaşam alanlarında tasarım dengesini ve kullanıcıların mekân algısını korumak son derece önemlidir. Banyolarda doğal görünümlü ve büyük ebatlı malzemelerden oluşan ürün grupları, diğer alanlardaki genel tasarım konsepti dikkate alınarak tercih edilmelidir. Bu sayede ilgi uyandıran bir harmoni sağlamak mümkün olur.

Uzun süreli kullanımlar ve estetiği bir arada ıslak hacim tasarımına taşımak mümkün… DK İç Mimarlık olarak banyo tasarımı önerilerimizde özel seramik serileri ile doğal taşların bir arada kullanımına yer veriyoruz. Bu sayede nefes alabilen mekanlar temin ediyoruz. Günümüzde suya dayanıklı olarak geliştirilen duvar kâğıtlarını da doğru uygulama sayesinde gönül rahatlığı ile ıslak hacimlerde kullanabiliyoruz.

AYDINLATMA KONUSU DA KRİTİK UNSURLARDAN BİRİ…

Banyo tasarımları için tavanlarda şık dokunuşlar yaratan spotlar, gizli ışıklandırmalar, banyo dolabını zarafetle süsleyen aplikler ve sarkıtlar gibi pek çok aydınlatma çözümünü bir arada kullanabiliyoruz. Global ölçekte mevcut olan güncel teknolojileri ve mekâna özel üretilmiş aydınlatma çözümlerini, mekân tasarımına iddialı ve sıra dışı bir ambiyans şeklinde yansıtıyoruz.

TASARIM, KULLANICILARIN MUTLULUĞUNA VE KONFORUNA HİZMET EDEN BİR SANATTIR…

Final etabında ıslak hacimlerde tamamlayıcı ürünler olarak tercih ettiğimiz banyo aksesuarları ile iç mimari tasarımı kuvvetlendiriyoruz. Bu sayede banyo tasarımında şıklığı artıran son dokunuşlarımızı tamamlayarak, keyifli bir yaşam alanını daha teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Banyo tasarımı, güncel trendler ve iç mimari teknolojilerini ele aldığımız içeriğimizin sonuna geldik…

BİRLİKTE ÇALIŞALIMiletisim@datcamimarlik.net

ÇALIŞMA SAATLERİ
Pazartesi - Cumartesi 8.00 - 18.00
Pazar Kapalı
Adres
İskele, KOLCU APT,
BALIKÇI SOKAK D:NO :3,
48900 Datça/Muğla
Telefon
0 (507) 453 35 08
0 (252) 712 45 23
BİZE YAZIN
iletisim@datcamimarlik.net

Datça Mimarlık, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır. Yapımcı: Realooks Bilişim Hizmetleri